Strach przed wizytą u dentysty to coś, do czego przyznaje się wiele osób. Ewentualny stres możemy nieco zmniejszyć, jeśli wybierzemy specjalistę, któremu ufamy i który będzie zajmował się naszym uzębieniem przez dłuższy czas – zajmie się leczeniem leczył, przeglądami i zabiegami profilaktycznymi.

Co oznacza dobry gabinet stomatologiczny?

Priorytetem zawsze powinien być dla nas poziom świadczonych usług medycznych. Ale jak zweryfikować tę kwestię, będąc laikiem? Rzetelny stomatolog nieprzerwanie się rozwija. To dobry znak, jeśli na stronie gabinetu stomatologicznego znajdziemy informacje o szkoleniach.

Nie zapominajmy również o naszych indywidualnych potrzebach. Wybór dentysty warto uzależnić od jego specjalizacji. Pomoc w konkretnych przypadkach może udzielić nam:

  • stomatolog ogólny;
  • periodontolog;
  • pedodonta;
  • ortodonta.

Z kolei jeśli zależy nam na leczeniu rekonstrukcyjnym lub na wykonaniu protezy, najlepiej będzie udać się do implantologa i protetyka. Warto zapoznać się także z doświadczeniem specjalisty oraz z opiniami na jego temat. Rekomendacje innych osób mogą utwierdzić nas w naszej decyzji, chociaż należy pamiętać, że warto tutaj zachować pewien dystans.

Gabinet dentystyczny

Gabinet dentystyczny – co jest ważne oprócz kompetencji?

Dobry dentysta jest doskonale przygotowany, dysponuje odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami. Nie zapominamy jednak o tzw. umiejętnościach miękkich. Chodzi o otwartość, świetne umiejętności komunikacyjne, traktowanie pacjenta lub pacjentki z empatią. Ważna jest również cierpliwość oraz przystępny sposób wykładania nawet największych zawiłości związanych z leczeniem.

Dopiero komplet takich cech sprawi, że poczujemy, że naszym zdrowiem opiekuje się świetny lekarz.

Leave a Reply

Your email address will not be published