Opaski metalowe zaciskowe są do siebie podobne, ale jeśli wczytamy się dokładniej w ich parametry, możemy odkryć, że różnią się materiałem. Co dokładnie znajduje się w takich produktach? Dziś naświetlamy tę sprawę,

Opaska metalowa zaciskowa – z jakich materiałów się ją wykonuje?

Stal nierdzewna może występować w różnych wariantach. Opaski metalowe zaciskowe przeważnie wykonuje się ze:

  • stali 304;
  • stali 316.

Obie opcje składają się z niklu. Warto wspomnieć tutaj o jednej zasadniczej różnicy – opaska metalowa zaciskowa ze stali AISI 316 zawiera w swoim składzie także molibden, a zawartość niklu jest podwyższona w stosunku do zawartości niklu w wariancie 304.

Dlaczego warto wiedzieć, z jakiej stali jest wykonana opaska metalowa zaciskowa?

Takie informacje trzeba traktować jak najbardziej poważnie, bo skład ma duży wpływ na to, jakie właściwości ma finalny produkt. Specjaliści potwierdzają, że opaski wykonane z wariantu 316 lepiej sprawdzają się w szczególnie ciężkim środowisku. Mowa o otoczeniu, w którym istnieje silne ryzyko pojawienia się korozji, zanieczyszczeń oraz nieprzyjaznej pogody.

Wiele zależy od tego, czy chcemy z produktu korzystać na zewnątrz, czy wewnątrz. W pomieszczeniu przeważnie mamy do czynienia z mniej agresywnymi warunkami, dlatego przeważnie całkowicie wystarczającą opcją będzie tutaj opaska metalowa zaciskowa ze stali AISI 304. Dla całkowitej pewności warto skonsultować się z profesjonalnymi sprzedawcami, którzy udzielą nam dodatkowych informacji o poszczególnych produktach i pomogą w zakupach.

Czym jeszcze kierować się podczas zakupu?

Masz już informacje o materiałach, z których wykonuje się produkt. Twój research powinien uwzględniać również inne ważne kwestie. Niezależnie od tego, na jaki materiał opaski się zdecydujemy, zawsze przed zakupem upewnijmy się, czy produkt został w wyczerpujący sposób przebadany. Certyfikowane opcje, zgodne z europejskimi normami, oferuje m.in. firma 4Technik.

Leave a Reply

Your email address will not be published