Któż z nas nie marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu przywołującym na myśl największe gwiazdy Hollywood? Okazuje się, że ten zachwycający efekt można osiągnąć dużo szybciej niż mogłoby się wydawać. Ciekawi Was na jakie metody najlepiej się zdecydować i jak długo biel zębów zdoła się utrzymać? Dobrze trafiliście. Ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zabiegi higienizacyjne, które pomogą łagodnie wybielić Wasze zęby

Pomocne zabiegi to m.in.:

  • skaling,
  • piaskowanie zębów.

Jeżeli Waszą największą zmorą jest nieestetyczny kamień nazębny lub drobne przebarwienia pojawiające się na powierzchni zębów (na przykład z powodu sięgania po kawę, mocną herbatę lub papierosy) zabiegi takie jak skaling i piaskowanie mogą okazać się wystarczające. Na korzyść tych dwóch metod przemawiają także mniejsza inwazyjność zabiegu oraz korzyści zdrowotne. Płytka nazębna stanowi istne siedlisko chorobotwórczych bakterii, które nie tylko przyczyniają się do rozwoju próchnicy, ale i wywierają niekorzystny wpływ na cały organizm (między innymi obniżając odporność).

O tym dlaczego warto wybielać zęby w gabinecie dentystycznym

Stomatologia estetyczna aktualnie przeżywa w Polsce prawdziwy rozkwit. Trudno się temu dziwić. Piękny uśmiech sprawia, że stajemy się znacznie atrakcyjniejsi w oczach innych, budzimy większą sympatię, a czasem nawet pomaga w rozmowach kwalifikacyjnych i zdobyciu upragnionego stanowiska. Reklamy wybielających past atakują nas niemal z każdej strony. Intensywnie białe zęby są w modzie już od wielu lat.

Jak osiągnąć upragniony efekt śnieżnej bieli? Jeżeli zależy Wam na bezpieczeństwie, wyraźnym rozjaśnieniu zębów (nawet o kilka tonów) oraz naturalnej równomierności, najlepszym rozwiązaniem okaże się wizyta w gabinecie dentysty. Tylko profesjonalna stomatologia estetyczna zapewni Wam wszystko to czego szukacie. Oczywiście jest to opcja droższa od samodzielnej, domowej zabawy z wybielającymi proszkami, pastami lub paskami, ale czy naprawdę chcecie ryzykować zdrowiem zębów? Uszkodzone szkliwo to poważny problem, który kosztować Was będzie mnóstwo bólu, stresu, a w konsekwencji także dużych pieniędzy. Chyba sami przyznacie, że lepiej od razu zabrać się za całą procedurę tak jak należy?

Najefektywniejsze metody wybielania zębów

Do jednych z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych metod wybielania zaliczamy:

  • wybielanie zębów za pomocą lampy laserowej,
  • wybielanie nakładkowe.

Wybielanie laserowe zapewnia szybki efekt rozjaśnienia zębów nawet o kilka tonów, a efekt śnieżnej bieli utrzymywać się może przed długie lata.

Oczywiście im lepiej będziecie dbać o zęby po zakończeniu całego zabiegu, tym dłużej będzie cieszyć się ich olśniewającym wyglądem. Dokładne szczotkowanie, ograniczenie kawy, herbaty oraz rzucenie palenia z pewnością Wam w tym pomoże.

Wybielanie nakładkowe to metoda bardziej czasochłonna, ale również posiada swoich zwolenników.

Leave a Reply

Your email address will not be published