Czy jesteś jedną z tych osób, które piorą swoje komplety bielizny za każdym razem, gdy je zakładają? Czy wręcz przeciwnie, wkładasz je do pralki bez znajomości właściwej częstotliwości? Poznaj nasze wskazówki dotyczące prania biustonosza we właściwym czasie.

Pranie biustonosza po każdym użyciu: czy to dobry pomysł?

Dla niektórych jest to najlepszy sposób na zniszczenie biustonosza, który jest już kruchym elementem mody w naszej szafie. Dla innych jest to po prostu nie do pomyślenia, by postąpić inaczej. Cóż panie, spokojnie, nikt nie ma racji ani się nie myli. Już wyjaśniamy.
Więc tak, nawet jeśli jesteś gorącą zwolenniczką zmieniania bielizny każdego dnia, regularne pranie zniszczy Twój biustonosz, zwłaszcza jeśli jest to bielizna delikatna. Ale – i o tym trzeba pamiętać – nie jest zabronione mycie biustonosza po każdym użyciu i na szczęście! Właściwy kompromis? Delikatne pranie ręczne lub w pralce na programie do prania jedwabiu.

Przechowywanie tego samego biustonosza przez kilka dni bez prania: co musisz wiedzieć.

Nie czujesz potrzeby wyprania bielizny jeszcze tego samego wieczoru po jej zdjęciu i myślisz o odłożeniu tego na później? Nie czuj się winny, jeśli już Ci to powiedziano, to nie jest to zły pomysł. Możesz nosić biustonosz kilka razy przed praniem.
Należy jednak pamiętać, że ten element bielizny ma bezpośredni kontakt ze skórą i poceniem się. Nie tylko pasmo materiału, które biegnie pod pachami, wchłania Twój codzienny pot, ale możesz również pocić się trochę z piersi (i tak, nawet jeśli tego nie widać) w zależności od pogody i aktywności, kiedy ją nosisz, zwłaszcza jeśli masz duży biust.
Jeśli trzymasz biustonosz na sobie dłużej niż 3 lub 4 dni, ryzykujesz, że na Twojej skórze znajdzie się wiele bakterii, nie wspominając już o nieprzyjemnym zapachu. Nie noś więc jednego biustonosza jako bielizny na cały tydzień. Zainwestuj w kilka zestawów i zmieniaj biustonosz przynajmniej co 3 dni użytkowania.

Noszenie biustonosza przez kilka dni bez prania: tak, ale.

Idealna częstotliwość prania jest nadal kwestią indywidualnego wyboru, ponieważ to, czy można nosić używaną bieliznę bez odświeżania jej w międzyczasie, jest przede wszystkim kwestią osobistego odczucia, a niektórzy ludzie czują się bardzo niekomfortowo w ubraniu, które nie pachnie jak po ostatnim praniu. Z drugiej strony, naprawdę nie jest wskazane noszenie tego samego biustonosza dwa dni z rzędu!
Dlaczego nie? Po prostu za wsparcie. Przede wszystkim dla Twoich piersi, ale także dla włókien bielizny, które potrzebują tej małej przerwy między dwoma dniami pracy, aby wrócić do formy i być efektywne. Dla tych z Was, którzy myśleli, że możecie przedłużyć żywotność swojej bielizny nosząc ją codziennie bez czyszczenia w międzyczasie, był to zły pomysł, ponieważ niszczy to Wasz ulubiony model tak samo jak pranie.

Niezależnie więc od tego, na co się zdecydujesz, zmieniaj biustonosze, aby dać swojej bieliźnie czas na powrót do pierwotnego kształtu i właściwe spełnienie swoich zadań.

Leave a Reply

Your email address will not be published