Wielu specjalistów nie wyobraża sobie pracy bez takiego rozwiązania jak opaski kablowe zaciskowe. Warto mieć je także w domu, bo żaden produkt nie pozwoli nam tak łatwo połączyć ze sobą kilku elementów.

Jakie zalety mają opaski kablowe?

Produkt taki przypadnie do gustu osobom, które cenią funkcjonalność zamkniętą w małych, niepozornych narzędziach. Opaski kablowe zajmują niewiele miejsca, są lekkie, ale gdy ich już użyjemy, ujawnia się niezwykła moc tego wyposażenia – z jego pomocą w jedną chwilę połączymy dwa wybrane elementy.

Opaski kablowe zaciskowe przeważnie wykonuje się z poliamidu 6.6. To ten materiał zapewnia im wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Są też odporne na rozpuszczalniki aromatyczne, pochodne ropy naftowej. Problemem nie jest dla nich kontakt ze smarami czy olejami.

Mówiąc o zaletach rozwiązania, nie można pominąć uniwersalnego zastosowania. Opaska kablowa zaciskowa może być używana w różnych środowiskach. Stosuje się je w instalacjach przemysłowych, elektrycznych, panelach i szafach elektrycznych.

Opaska kablowa zaciskowa – odporność na wysokie temperatury

Wcześniej wspomniany poliamid 6.6 decyduje o tym, że opaski kablowe mogą być z powodzeniem używane w temperaturach od -40 do +85 stopni Celsjusza. Zdarza się jednak, że środowisko pracy jest bardziej wymagające. Wtedy trzeba sięgnąć po opaski kablowe zaciskowe do zadań specjalnych, czyli po warianty odporne na wysokie temperatury. Szczególne potrzeby pojawiają się m.in.

  • w procesie produkcji paneli solarnych
  • w przemyśle samochodowym
  • w wysokotemperaturowych instalacjach przemysłowych.

Opaski kablowe zaciskowe odporne na wysokie temperatury mogą „pracować” w miejscach, w których temperatura stała wynosi nawet do 125 stopni Celsjusza. Niektóre wyroby zostały zaprojektowane w taki sposób, by radziły sobie także z raptownymi, krótkotrwałymi skokami temperatur, sięgającymi aż 150 stopni Celsjusza. Takie zaawansowane opaski oferuje m.in. 4Technik.

Wybierz sprawdzone produkty

Przed zakupem opaski zaciskowej zawsze należy sprawdzić jej parametry (wielkość, szerokość, maksymalna i minimalna średnica zacisku). Równie ważne są kwestie dotyczące wytrzymałości na konkretne czynniki – chemikalia, promieniowanie UV, wysoka temperatura itp. Zapoznanie się z tym, co oferuje dana opaska kablowa jest kluczowe – w ten sposób uda nam się wybrać model wyróżniający się dokładnie takimi korzyściami, jakich potrzebujemy.

Leave a Reply

Your email address will not be published