Farba odporna na ścieranie? Brzmi nieźle. Jeśli dodamy do tego skuteczne krycie, właściwości antystatyczne i bogatą paletę kolorów, otrzymamy farbę idealną, która znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których ściany najbardziej narażone są na zabrudzenia.

Właściwości farb ceramicznych

Farby ceramiczne cieszą się coraz większą popularnością. Trwałość koloru to jeden z czynników, który ma duże znaczenie przy wyborze farby. I tej zalety farbom ceramicznym odmówić nie można. Odporne są bowiem nie tylko na wodę, ale i detergenty. Co to oznacza? Tłustej plamy ze ściany nie zmyjemy wodą. Usuniemy ją detergentem. W przypadku farb ceramicznych usuniemy samą plamę, a nie plamę i…farbę.

Zaletą tych farb jest nie tylko odporność na zabrudzenia, ale również uszkodzenia mechaniczne. To ważne, szczególnie, gdy w domu są dzieci.

Farby ceramiczne tworzą na ścianie powierzchnię odporną na osiadanie kurzu, co jest ważne i dla alergików, i dla osób, które cenią sobie porządek. Właściwości antystatyczne to przecież mniej sprzątania.

Farby ceramiczne – do jakich pomieszczeń?

Gdzie zastosowanie znajdą farby ceramiczne? Na pewni w kuchni i w przedpokoju. W kuchni łatwo o zabrudzenie podczas przygotowywania posiłków. W przedpokoju, gdzie rozbieramy się i ubieramy, gdzie stoją buty i wiszą kurtki, nietrudno o zabrudzenie. Poza tym w spiżarni, pokoju dziecięcym i wszędzie tam, gdzie ściany narażone są na otarcia i plamy…

Leave a Reply

Your email address will not be published