Załatwianie formalności związanych z importem i eksportem towarów może przytłaczać. Podobnie jest ze śledzeniem ewentualnych zmian w przepisach. Nie zostajemy sami z tymi obowiązkami. Agencja celna krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces. Wsparcie takiej instytucji usługowej obejmuje także pomoc z rejestracją EORI.

Rejestracja EORI – dlaczego to potrzebne?

Taki numer pozwala na wymianę handlową z krajami, znajdującymi się poza Unią Europejskich. Numer EORI to Economic Operators Registration and Identification. Jest to więc numer identyfikacyjny, na podstawie którego dany podmiot rozpoznawany jest przez wspólnotowe organy celno-skarbowe. Ale dlaczego takie rozwiązanie jest nam potrzebne?

Wymusza to na nas prawo. Każdy przedsiębiorca, planujący:

  • import z krajami niezrzeszonymi w Unii Europejskiej
  • eksport z krajami niezrzeszonymi w Unii Europejskiej

jest zobowiązany do tego, by podczas takiego procesu jak odprawa celna, okazać numer. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ewentualne brakujące dokument możemy dostarczyć później; w takim przypadku jednak za każdy dzień zwłoki będziemy musieli uiścić karę.

Jak uzyskać numer EORI?

W jaki sposób złożyć wniosek EORI? Jak się przygotować, by odprawa celna przeszła bez żadnych trudności i nie pojawiły się żadne problemy w kontakcie z taką instytucją jak urząd celny? Żeby przejść pozytywnie każdy etap biurokracji, skorzystajmy z pomocy specjalistów. Właśnie takich kwestiach pomaga agencja celna.

Taki usługodawca pośredniczy we wszystkich operacjach związanych z administracją celną, przez co wszystkie szczegóły zostają dopatrzone z najwyższą precyzją. Z usług takiego podmiotu korzystają różnorodne firmy, zajmujące się przywozem i wywozem towarów z/do Polski.

Współpraca z rzetelnym usługodawcą to jedyny pewny sposób na załatwienie formalności w odpowiedni sposób – w jej rezultacie znika ryzyko i możliwe jest oszczędzenie czasu.

Leave a Reply

Your email address will not be published